Ürünler

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Mağazası

ŞARJ Plus'tan elektrikli araç şarj istasyonlarının özellikleri ve maliyetleri

Son birkaç yılda yollarımızdaki elektrikli araç sayısında önemli bir artış gördük ve miktarı her yıl artıyor. Türkiye topraklarındaki toplam elektrikli araç sayısı neredeyse elli bine ulaştı ve daha doğrusu 1 Ekim 2020 itibarıyla 49.618 elektrikli araç. Ancak 25.556 hibrit ile 24.052 elektrikli otomobil oranında saf elektrikli araçlardan daha sık yakıtlı ve elektrik iletimli hibrit otomobil almaya başladılar.

Elektrikli araç satışında favori markaları düşünürsek, 2020'nin 4. çeyreğinin başı itibariyle Tesla ve Renault, yaklaşık %3'ünü kaybeden uzun vadeli lider Nissan'ı geride bırakarak liderlere çıktı. Türkiye pazarında satış.

Yeşil araç sayısındaki artışın arkasındaki itici faktörlerden birinin, elektrikli otomobiller için şarj altyapısının geliştirilmesinin, sahiplerinin sadece şehir içi yollarda değil, şehirlerarası yollarda da hareket etmelerini kolaylaştırdığını düşünüyoruz. Birkaç yıl önce, nüfusu bir milyon olan şehirlerde bile sadece birkaç şarj istasyonu vardı, şimdi ise araç sahipleri için günlük hizmet unsurlarından biri haline geldi.

İnşaat halindeki konut kompleksleri, alışveriş merkezleri, spor kompleksleri ve diğer hizmet merkezleri, elektrikli araç sahiplerini ve kolaylıklarını dikkate almaya açıktır: elektrikli bir arabayı gün içinde şarj etme ve günlerini şarj referansına göre planlamama yeteneği. bir elektrikli araba.

Elektrikli bir araba için ne şarj cihazı satın alınır?

Elektrikli bir araba için şarj cihazı satın almadan önce, elektrikli evrensel şarj istasyonunun kurulacağı yeri olası güç, müşteri akışı ve diğer faktörler açısından analiz etmeniz gerekir.

Elektrikli bir aracın hızlı şarj edilmesi için bir ve iki bağlantı noktalı akıllı şarj istasyonlarının yanı sıra elektrikli şarj istasyonları üretiyoruz. Büyük alışveriş merkezlerinin, iş merkezlerinin ve spor kulüplerinin bölgelerine iki portlu kat istasyonları kurulur. Tek portlu duvar çözümlerine gelince, çoğunlukla küçük ofis binalarına, bitişik apartman bölgelerine, yüksek binalara, özel evlere kurulurlar. Yukarıdaki tüm parametreler - bağlantı noktası sayısı, yürütme türü - Türkiye'deki elektrikli araç şarj cihazı fiyatını etkiler.

Türkiye'de elektrikli araçlar için şarj istasyonunun çalışma prensibi.

Şarj istasyonuna erişim sağlamak ve şarj seansını etkinleştirmek için elektrikli araç sahibinin, ŞARJ Plus mobil uygulaması üzerinden, internet sitesindeki kişisel hesabından veya RFID kart kullanarak seansı etkinleştirmesi yeterlidir. Mobil uygulamada ve kişisel hesabınızda sadece tüm şarj seanslarını takip edip kontrol etmekle kalmaz, aynı zamanda tüketilen kilovatlar için ödeme yapabilir ve kendinize bir şarj istasyonu rezerve edebilirsiniz.

Elektrikli bir aracın aküsünün tam olarak ne kadar sürede şarj edileceği sorusu otomobil markasına, akü durumuna ve aynı zamanda şarj ekipmanının tipine bağlıdır.

En popüler olanı, AC istasyonları olarak adlandırılan standart şarj oranına sahip elektrikli araçlar için şarj cihazlarıdır.

ŞARJ Plus, müşterilerine her türlü ihtiyaç için elektrikli ev şarj istasyonları satın alma imkanı sunar: olası tahsis edilen güç, dış veya iç kurulum, ihtiyaç duyulan port sayısı ve ayrıca özelleştirilmiş dış tasarım. Tüm bu parametreler ve ekipman fiyatları değişebilir ve biz tedarikçiler olarak çözümlerimizi sizin koşullarınıza göre özelleştiriyoruz.

Devamını oku